Hakkımızda

Sadece bir ürün kaynağı olmanın ötesindeyiz, bir uzmanlık kaynağıyız

Solar Gard

Solar Gard koruyan, tasarruf ettiren ve yenileyen ürünleriyle yaşamları olumlu yönde etkiler. Merkezi San Diego, California’da olan Solar Gard, sektörün en iyi mimari ve otomotiv cam filmlerini, fotovoltaiklerini ve isteğe özel kaplamalarını üretir. Saint-Gobain Performance Plastics’in bir birimi, Saint-Gobain’in bağlı ortaklığı, yaşam alanı ve inşaat piyasalarında dünya lideri olan Solar Gard’ın solar kontrollü mimari cam filmleri, karbon negatiftir ve küresel sera gazı emisyonlarını azaltır. Solar Gard ürünleri Solar Gard, Panorama, Quantum® ve Solar Gard Armorcoat markaları altında 90’dan fazla ülkede satılmaktadır.

Saint-Gobain

64 ülkede bulunan ve yaklaşık 190,000 çalışanı olan Saint-Gobain, dünyanın en büyük 100 şirketinden biridir. Yaşam alanı konusunda bir dünya lideri olan Saint-Gobain, bina materyalleri tasarlar, üretir ve dağıtır; büyüme, enerji tasarrufu ve çevresel koruma hususundaki güçlükleri karşılamak için yenilikçi çözümler üretir.

Saint-Gobain Performance Plastics, yüksek performanslı plastikte dünya lideridir; Saint-Gobain Performance Plastics’in merkezi Aurora, Ohio’dadır (ABD). Şirketin 16 ülkede 4,500 çalışanı vardır. Sunduğu ürünler arasında filmler, köpükler, kaplamalı kumaşlar, mil yatakları, contalar ve sıvı sistemleri yer alır.

Dernekler ve Üyelikler

Solar Gard çok sayıda önemli kuruluşun üyesi olmaktan gurur duymaktadır; bu üyeliklerle ürünlerimiz prestijli dernek standartlarını karşılamaktadır. Bu kuruluşlar ve Solar Gard programının başarısı için önem teşkil eden diğer kuruluşlar aşağıda verilmiştir:

 

 

Solar Gard artık ENERGY STAR® Ortağı

Solar Gard, ABD Çevresel Koruma Ajansı / ABD Enerji Departmanı ENERGY STAR® Programı’nın ortağı olmuştur. Bu ortaklık sayesinde Solar Gard, ENERGY STAR’ın Ev Enerjisi Danışmanı, Enerji Portföyü Yöneticisi ve Finansal Değer Hesaplayıcısı gibi evlere ve işletmelere yönelik çok sayıdaki araçlarını kullanarak, enerji tasarrufu sağlayan Solar Gard®, Solar Gard Armorcoat® ve Panorama® ürünlerini tanıtma ve ön plana çıkarma şansı bulmuştur.

Solar Gard tarafından tüm dünyada tedarik edilen Solar Gard, Solar Gard Armorcoat ve Panorama cam filmi ürünleri, ev ve işletme sahiplerinin enerji kullanımını ve masraflarını azaltmalarını sağlayan önemli araçlardır ve işletme sahiplerinin binaları için Energy Star Etiketi almalarına doğru bir adım atmalarına yardımcı olur; ayrıca ABD Yeşil Bina Konseyi aracılığıyla LEED kredileri alma gibi diğer programlara da katılmalarına yardımcı olur.

ENERGY STAR, işletmeniz için başarılı bir enerji yönetimi stratejisi uygulamada ve evinizde enerji ve paradan tasarruf etmede ihtiyaç duyduğunuz kaynaklara erişiminizi sağlar. Teknik danışmanlık, tedarik politikaları, en iyi uygulama gösterimleri, iletişim kaynakları ve ödüller, kuruluşunuzun bir çevre temsilcisi olarak diğerlerinden ayrılmasına yardımcı olacaktır. Ev sahipleri için ENERGY STAR web sitesi, masrafların azalması ve öngörülen tasarruflar dahil olmak üzere enerji tasarrufu olanaklarına çok sayıda örnek sunmaktadır. http://www.energystar.gov/ adresi, tüketiciler ve işletme sahipleri için enerji-etkin cam filmi ürünleri ve ENERGY STAR Programı hakkında daha fazla bilgi içermektedir.